Campionnat d'Franche d'Balon au poing

Ech Campionnat d'Franche d' Balon au poing ( ch' drapieu fédéral ), il o liu tout chés ans au 15 d' eut au Parc éd la Hotoie à Anmien.

Campionnat d'Franche - 2009
parc del Hotoée (Anmien)

Pour ch' campionat, il y o des épreuves par catégories :

  • égcélinche A (édpuis 1906)
  • égcélinche B (1928 - 1990 + 2021 - 2022)
  • 1ère A
  • 1ère B
  • 2ème
  • juniors
  • cadets
  • minimes


Palmarès du drapieuModifier

  • Campionnat d' Franche Éstérieur EGZÉLINCHE A:
Étchipe (foncier)
1975 Hérissart (Denis) -
1976 poin d'campionat in 1976 -
1977 à 1983 Franvili (J. Debart) -
1984 Hérissart (J.-M. Godebert) -
1985 Franvili (J. Debart) -
1986 Bétrancourt (D. Gribeauval) -
1987 à 1989 Sanli-l’Sé (M. Maisse) -
1990 Varloé-Baillon (P. Attelyn) -
1991 Dèrnincourt (É. Bertoux) -
1992 Bieutchène (P. Lelong) -
1993 Loucheux (F. Clerge) -
1994 Bieuvo (J.-M. Bayard)-
1995 Franvili (Debart) -
1996 Franvili (Bertoux) -
1997 Franvili (Bertoux) -
1998 Franvili (Debroy) -
1999 Varloé-Baillon (Belison) -
2000 Franvili (Bertoux) -
2001 Loucheux (Clergé) -
2002 Franvili (Bertoux) -
2003 Louvincourt (Pécoul) -
2004 Louvincourt (Pécoul) -
2005 Louvincourt (Pécoul) -
2006 Louvincourt (Pécoul) -
2007 Franvili (Dubuffet) -
2008 Louvincourt (Pécoul) -
2009 Louvincourt (Pécoul) -
2010 Louvincourt (Pécoul) -
2011 Bieutchène (Anthony Derny) -
2012 Louvincourt (Pécoul) -
2013 Bieutchène (Antoine Bouvet) -
2014 Bieutchène (Anthony Derny) -
2015 Louvincourt (Pécoul) -
2016 Bieutchène (Antoine Bouvet) -
2017 Bieuvo (Cedric Asselot) -
2018 Bieutchène (Bouvet) -
2019 Bieutchène (Bouvet) -
2020 Bieutchène (Bouvet) -
2021 Bieutchène (Antoine Bouvet) -
2022 Fourville -

Campionnat d'Franche 2022Modifier

Égcélinche A : Fourville bat Bieuvo  : 7-4
Égcélinche B : Vilèr-Bretonneux (Degrez) bat Téramoéni  : 7-5
1ère catégorie A : Inke (Gérin) bat Téramoéni : 7-2
1ère catégorie B : Bieuvo (Haboury) bat Bétrancourt : 7-2
2ème catégorie A : Ingbèlmèr bat Varloé-Baillon : 7-1
Juniors : Téramoéni (Ruin) bat Fourville  : 7-1
Cadets : Fourville - Talmar : 7-4
Minimes : Téramoéni (Labateux) bat Bieutchène  : 7-6


Campionnat d'Franche 2021Modifier

Égcélinche A : Bieutchène (Bouvet) bat Bieuvo  : 7-5
Égcélinche B : Hérissart bat Ingbèlmèr  : 7-2
1ère catégorie A : Téramoéni bat Vilèr-Bretonneux : 7-6
1ère catégorie B : Téramoéni bat Inke : 7-2
2ème catégorie A : Grandcourt bat Rainchveu : 7-2
Juniors : Bieuvo bat Téramoéni : 7-1
Cadets : Fourville - Téramoéni : 7-2
Minimes : Téramoéni bat Bieuvo : 7-3

Campionnat d'Franche 2020Modifier

Égcélinche : Bieutchène (Bouvet) bat Fourville : 7-5

Campionnat d'Franche 2019Modifier

Égcélinche : Bieutchène (Bouvet) bat Bieutchène (Derny) : 7-2
1ère catégorie A : Toutincourt (Seguin) bat Ingbèlmèr  : 7-2
1ère catégorie B : Franvili (Sagez) bat Bieuvo : 7-2
2ème catégorie : Fourville (Renard) bat Hérissart : 7-3
Juniors : Téramoéni bat Bieuvo : 7-6
Cadets : Fourville bat Téramoéni : 7-4
Minimes : Fourville bat Bieuvo : 7-2
 
Campionnat d'Franche 2018
 
Campionnat d'Franche 2018

Campionnat d'Franche 2018Modifier

Égcélinche : Bieutchène (Bouvet) bat Bieuvo : 7-5
1ère catégorie A : Talmar bat Ingbèlmèr  : 7-4
1ère catégorie B : Acheux-in-Anmiénoé bat Inke (Lespinasse)  : 4-7
2ème catégorie : Bieuvo (Le Gruiec) bat Franvili : 7-4
Juniors : Hérissart bat Sanli-l’Sé  : 7-5
Cadets : Rainchveu bat Téramoéni  : 7-6
Minimes : Fourville bat Talmar  : 7-3

Campionnat d'Franche 2017Modifier

Égcélinche : Bieuvo ( Cédric Derny )

Campionnat d'Franche 2016Modifier

Égcélinche : Bieutchène () bat Louvincourt : 7-3
1ère A : Sanli-l’Sé 7 / Bouzincourt 6
1ère catégorie : Toutincourt 7 / Vilèr-Bocage 5
2ème catégorie : Dour 7 / Toutincourt 4
Cadets : Bieuvo 7 / Téramoéni 1
Minimes :Hérissart 7 / Fourville 4

Campionnat d'Franche 2015Modifier

Égcélinche : Louvincourt ( ) bat Bieutchène ( ): 7-4
1ère catégorie A : Grand-Vilèr
1ère catégorie B : Grand-Vilèr
2ème catégorie :
Minimes :
 
Campionnat d'Franche - 2013
Anmien

Campionnat d'Franche 2014Modifier

Égcélinche : Bieutchène (Derny) bat Bieutchène (Bouvet): 7-4
1ère catégorie A : Rinneville bat Varloé-Baillon: 7-5
1ère catégorie B : Hérissart (Tellier) bat Hérissart (Cauet): 7-0
2ème catégorie : Saint-Aubin bat Vilèr-Bocage: 7-3
Minimes : Bieuvo bat Sanli-l’Sé: 7-5

Campionnat d'Franche 2013Modifier

Égcélinche : Bieutchène (Bouvet) - Sanli-l’Sé: 7-3
1ère catégorie A : Bieuvo bat Grand-Vilèr: 7-1
1ère catégorie B : Bouzincourt bat Buire-su-Inque: 7-4
2ème catégorie : Dèrnincourt bat Hérissart: 7-5
Minimes : Sanli-l’Sé bat Hérissart: 7-2
 
Campionnat d'Franche - 2012
Anmien

Campionnat d'Franche 2012Modifier

Au mérkérdi 15 d' eut 2012 à La Hotoie (Anmien), Louvincourt l'est ch'campion d'Egzelinche conte Bieutchène.

  • chés eutes résultats =
1e catégorie A : Bieutchène il o ch'drapieu conte Grand-Vilèr
Minimes : Sanli-l’Sé il o gaingné conte Bieuvo

Campionnat d'Franche 2011Modifier

Au lundi 15 d' aout 2011 à La Hotoie (Anmien), Bieutchène (Beauquesne) l'est ch'campion d'Egzelinche pèr 7-2 conte Louvincourt.

  • chés eutes résultats =
1e catégorie A : Sanli-l'Sé - Grand-Vilèr (Villers-Bretonneux): (7-6)
1e catégorie B : Bieutchène - Franvili (Franvillers): (7-1)
2e catégorie : Acheux-in-Anmiénoé - Loucheux: (7-4)
Juniors : Bouzincourt - Hérissart: (7-5)

Campionnat d'Franche 2010Modifier

2010 Louvincourt (PECOUL Jean Baptiste)

Campionnat d'Franche 2009Modifier

2009 Louvincourt (PECOUL Jean Baptiste)

Campionnat d'Franche 2008Modifier

2008 Louvincourt (PECOUL Jean Baptiste)

Campionnat d'Franche 2007Modifier

2007 Franvili (DUBUFFET Franck)

Campionnat d'Franche 2006Modifier

2006 Louvincourt (PECOUL Jean Baptiste)

Campionnat d'Franche 2005Modifier

2005 Louvincourt (PECOUL Jean Baptiste)

Campionnat d'Franche 2004Modifier

2004 Louvincourt (PECOUL Jean Baptiste)

Campionnat d'Franche 2003Modifier

2003 Louvincourt (PECOUL Jean Baptiste)

Campionnat d'Franche 2002Modifier

2002 Franvili (BERTOUX Eric)

Campionnat d'Franche 2001Modifier

2001 Loucheux (CLERGE Fabrice)

Campionnat d'Franche 2000Modifier

2000 Franvili (BERTOUX Eric)

Campionnat d'Franche 1999Modifier

1999 Varloé-Baillon (BELISON Emmanuel)

Campionnat d'Franche 1998Modifier

Égcélinche : Franvili (Debroy Ludovic)
1e catégorie A : Anmien