Grind Prix ISU

Ech Grind Prix ISU est un insempe ed compéticions internacionales ed patinache artistike créé pa ech ISU, créé in 1995. Quate disciplines egzissent : patinache individuel files et omnes, patinache in coupe et dinse su glache.

Chele finale ale dérondle habituellemint ves chele mi-décimbe, quind ches 6 compéticions dech Grind Prix ale sont complétées. Ech liu del finale cange chaque année.

Épreufes dech Grind Prix ISUModifier

MédaleusModifier

OnmesModifier

Onmes médalés
Année Liu Or Argint Bronsse
1995–1996   Paris   Alexei Urmanov   Elvis Stojko   Éric Millot
1996–1997   Hamilton   Elvis Stojko   Todd Eldredge   Alexei Urmanov
1997–1998   Munich   Ilia Kulik   Elvis Stojko   Todd Eldredge
1998–1999   Saint-Péterbourg   Alexei Yagudin   Alexei Urmanov   Evgeni Plushenko
1999–2000   Lion   Evgeni Plushenko   Elvis Stojko   Timothy Goebel
2000–2001   Tokyo   Evgeni Plushenko   Alexei Yagudin   Matthew Savoie
2001–2002   Kitchener   Alexei Yagudin   Evgeni Plushenko   Timothy Goebel
2002–2003   Saint-Péterbourg   Evgeni Plushenko   Ilia Klimkin   Brian Joubert
2003–2004   Colorado Springs   Emanuel Sandhu   Evgeni Plushenko   Michael Weiss
2004–2005   Beijing   Evgeni Plushenko   Jeffrey Buttle   Li Chengjiang
2005–2006   Tokyo   Stéphane Lambiel   Jeffrey Buttle   Daisuke Takahashi
2006–2007   Saint-Péterbourg   Brian Joubert   Daisuke Takahashi   Nobunari Oda
2007–2008   Turin   Stéphane Lambiel   Daisuke Takahashi   Evan Lysacek
2008–2009   Goyang   Jeremy Abbott   Takahiko Kozuka   Johnny Weir
2009–2010   Tokyo   Evan Lysacek   Nobunari Oda   Johnny Weir
2010–2011   Beijing   Patrick Chan   Nobunari Oda   Takahiko Kozuka
2011–2012   Quebec City   Patrick Chan   Daisuke Takahashi   Javier Fernández
2012–2013   Sochi   Daisuke Takahashi   Yuzuru Hanyu   Patrick Chan
2013–2014   Fukuoka   Yuzuru Hanyu   Patrick Chan   Nobunari Oda

FilesModifier

Files médalées
Année Liu Or Argint Bronsse
1995–1996   Paris   Michelle Kwan   Irina Slutskaya   Josée Chouinard
1996–1997   Hamilton   Tara Lipinski   Michelle Kwan   Irina Slutskaya
1997–1998   Munich   Tara Lipinski   Tanja Szewczenko   Maria Butyrskaya
1998–1999   Saint-Péterbourg   Tatiana Malinina   Maria Butyrskaya   Irina Slutskaya
1999–2000   Lion   Irina Slutskaya   Michelle Kwan   Maria Butyrskaya
2000–2001   Tokyo   Irina Slutskaya   Michelle Kwan   Sarah Hughes
2001–2002   Kitchener   Irina Slutskaya   Michelle Kwan   Sarah Hughes
2002–2003   Saint-Péterbourg   Sasha Cohen   Irina Slutskaya   Viktoria Volchkova
2003–2004   Colorado Springs   Fumie Suguri   Sasha Cohen   Shizuka Arakawa
2004–2005   Beijing   Irina Slutskaya   Shizuka Arakawa   Joannie Rochette
2005–2006   Tokyo   Mao Asada   Irina Slutskaya   Yukari Nakano
2006–2007   Saint-Péterbourg   Kim Yuna   Mao Asada   Sarah Meier
2007–2008   Turin   Kim Yuna   Mao Asada   Carolina Kostner
2008–2009   Goyang   Mao Asada   Kim Yuna   Carolina Kostner
2009–2010   Tokyo   Kim Yuna   Miki Ando   Akiko Suzuki
2010–2011   Beijing   Alissa Czisny   Carolina Kostner   Kanako Murakami
2011–2012   Quebec City   Carolina Kostner   Akiko Suzuki   Alena Leonova
2012–2013   Sochi   Mao Asada   Ashley Wagner   Akiko Suzuki
2013–2014   Fukuoka   Mao Asada   Julia Lipnitskaya   Ashley Wagner

CoupesModifier

Coupes médalés
Année Liu Or Argint Bronsse
1995–1996   Paris   Evgenia Shishkova / Vadim Naumov   Marina Eltsova / Andrei Bushkov   Mandy Wötzel / Ingo Steuer
1996–1997   Hamilton   Mandy Wötzel / Ingo Steuer   Oksana Kazakova / Artur Dmitriev   Marina Eltsova / Andrei Bushkov
1997–1998   Munich   Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze   Mandy Wötzel / Ingo Steuer   Oksana Kazakova / Artur Dmitriev
1998–1999   Saint-Péterbourg   Shen Xue / Zhao Hongbo   Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze   Maria Petrova / Alexei Tikhonov
1999–2000   Lion   Shen Xue / Zhao Hongbo   Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis   Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze
2000–2001   Tokyo   Jamie Salé / David Pelletier   Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze   Shen Xue / Zhao Hongbo
2001–2002   Kitchener   Jamie Salé / David Pelletier   Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze   Shen Xue / Zhao Hongbo
2002–2003   Saint-Péterbourg   Tatiana Totmianina / Maxim Marinin   Shen Xue / Zhao Hongbo   Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2003–2004   Colorado Springs   Shen Xue / Zhao Hongbo   Tatiana Totmianina / Maxim Marinin   Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2004–2005   Beijing   Shen Xue / Zhao Hongbo   Maria Petrova / Alexei Tikhonov   Pang Qing / Tong Jian
2005–2006   Tokyo   Tatiana Totmianina / Maxim Marinin   Zhang Dan / Zhang Hao   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy
2006–2007   Saint-Péterbourg   Shen Xue / Zhao Hongbo   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Zhang Dan / Zhang Hao
2007–2008   Turin   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Zhang Dan / Zhang Hao   Pang Qing / Tong Jian
2008–2009   Goyang   Pang Qing / Tong Jian   Zhang Dan / Zhang Hao   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy
2009–2010   Tokyo   Shen Xue / Zhao Hongbo   Pang Qing / Tong Jian   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy
2010–2011   Beijing   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Pang Qing / Tong Jian   Sui Wenjing / Han Cong
2011–2012   Quebec City   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov   Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov
2012–2013   Sochi   Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov   Vera Bazarova / Yuri Larionov   Pang Qing / Tong Jian
2013–2014   Fukuoka   Aliona Savchenko / Robin Szolkowy   Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov   Pang Qing / Tong Jian

Dinse su glacheModifier

Danseus médalés
Année Liu Or Argint Bronsse
1995–1996   Paris   Oksana Grishuk / Evgeni Platov   Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov   Marina Anissina / Gwendal Peizerat
1996–1997   Hamilton   Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz   Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov   Marina Anissina / Gwendal Peizerat
1997–1998   Munich   Oksana Grishuk / Evgeni Platov   Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz   Marina Anissina / Gwendal Peizerat
1998–1999   Saint-Péterbourg   Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov   Marina Anissina / Gwendal Peizerat   Irina Lobacheva / Ilia Averbukh
1999–2000   Lion   Marina Anissina / Gwendal Peizerat   Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio   Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2000–2001   Tokyo   Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio   Irina Lobacheva / Ilia Averbukh   Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2001–2002   Kitchener   Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz   Marina Anissina / Gwendal Peizerat   Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2002–2003   Saint-Péterbourg   Irina Lobacheva / Ilia Averbukh   Tatiana Navka / Roman Kostomarov   Albena Denkova / Maxim Staviyski
2003–2004   Colorado Springs   Tatiana Navka / Roman Kostomarov   Albena Denkova / Maxim Staviyski   Tanith Belbin / Benjamin Agosto
2004–2005   Beijing   Tatiana Navka / Roman Kostomarov   Tanith Belbin / Benjamin Agosto   Albena Denkova / Maxim Staviyski
2005–2006   Tokyo   Tatiana Navka / Roman Kostomarov   Elena Grushina / Ruslan Goncharov   Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon
2006–2007   Saint-Péterbourg   Albena Denkova / Maxim Staviski   Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon   Oksana Domnina / Maxim Shabalin
2007–2008   Turin   Oksana Domnina / Maxim Shabalin   Tanith Belbin / Benjamin Agosto   Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2008–2009   Goyang   Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder   Oksana Domnina / Maxim Shabalin   Meryl Davis / Charlie White
2009–2010   Tokyo   Meryl Davis / Charlie White   Tessa Virtue / Scott Moir   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat
2010–2011   Beijing   Meryl Davis / Charlie White   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat   Vanessa Crone / Paul Poirier
2011–2012   Quebec City   Meryl Davis / Charlie White   Tessa Virtue / Scott Moir   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat
2012–2013   Sochi   Meryl Davis / Charlie White   Tessa Virtue / Scott Moir   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat
2013–2014   Fukuoka   Meryl Davis / Charlie White   Tessa Virtue / Scott Moir   Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat